Pojištění auta z autopůjčovny

Pojištění auta z autopůjčovny

7. 9. 2012, 14:12

Pokud se rozhodnete využít služeb autopůjčovny, jistě vás bude zajímat, jak jste chráněn v případě jakékoli škodní události. Pronájem auta vždy zahrnuje základní pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla – takzvané povinné ručení a obvykle také pojištění proti poškození vozidla a proti krádeži.

Pojištění auta z autopůjčovny

Zákonné pojištění odpovědnosti je povinné a bývá součástí ceny za půjčení automobilu. Pojištění proti poškození vozidla pokrývá řidičem neúmyslně způsobené poškození auta a pojištění proti krádeži směřuje na náklady spojené s náhradou vozidla či některé z jeho částí, které byly ukradeny

Územní rozsah pojištění

Renomované autopůjčovny zajišťují, aby pojištěním bylo nejen pokryto území České republiky, ale také území ostatních států Evropské unie. Obvykle je také pro celé takto definované území zajištěna nepřetržitá asistenční služba, jež je také součástí pojištění pronajatého automobilu.

Pro případ škodní události

Pokud se stane škodní událost na vypůjčeném autě, je třeba postupovat podle instrukcí, které řidiči autopůjčovna poskytne. Doporučuje se zavolat dopravní policii i v případě menší škody, předejdete tak případným problémům při likvidaci škodní události v pojišťovně. Další postup je obvykle stejný jako v případě nehody s vlastním automobilem.

Neporušujte pojistné podmínky

Při zapůjčení automobilu je vhodné dopředu se seznámit s podmínkami provázejícími pojištění. Tyto podmínky je pak třeba dodržovat po celou dobu zápůjčky vozidla. V případě jejich porušení se totiž vystavujete riziku, že případnou škodu pojišťovna odmítne zaplatit a autopůjčovna ji bude vymáhat na osobě, která vozidlo zapůjčila.

Zobrazení: 95721 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Srovnání cen autopůjčoven
Autopůjčovny ceník
Archiv článků
Pronájem aut autopůjčovna
Garážová vrata Hörmann
Garážová vrata Hörmann
Jejich pověstnou kvalitu oceníte jak doma, tak při každodenním otevírání či zavírání garáže nebo v náročném provozu.
Partnerské weby