Pronájem vozu: jak na to

Pronájem vozu: jak na to

7. 9. 2011, 15:05

Snad každý někdy něco potřebuje odvézt. Ne každý však má vlastní auto či ochotného kamaráda s autem, který v daný okamžik chce či může pomoci, a přepravní firma se nám přece jen prodraží. Určitou výhodu máme, pokud vlastníme řidičský průkaz. Pak se nám naskýtá možnost si auto od kamaráda vypůjčit.

Nemáte vlastní auto? Autopůjčovna!

Může se nám však stát, že nemá auto ani kamarád, jeho auto je rozbité, v pro nás potřebnou dobu s ním právě někam jede, nemá technickou prohlídku, či se vyskytne jiná překážka, pro kterou nám auto nemůže půjčit, nebo nám ho prostě půjčit nechce. Ať tak nebo tak, je to opět problém. Ale i s tím si můžeme, popřípadě musíme poradit. V takové situaci nám zajisté přijde vhod využít služeb některé z autopůjčoven.

Cenová dostupnost autopůjčoven

Pronájem vozů nás sice vyjde dráž, než když využijeme vlastní auto, ale stále nás vyjde mnohem levněji, než kdybychom využili služeb speditérské společnosti.

Výběr správné autopůjčovny

Využít můžete především na internetu, případně v dalších zdrojích. Zbývá nám tedy vyřešit otázku, kterou autopůjčovnu si vybrat. Je vhodné zeptat se v okolí na reference o dané autopůjčovně, popřípadě obvolat autopůjčoven více, protože poskytovaný vozový park se může značně lišit jak složením, tak i stavem vozů a značný rozdíl může být i v cenové relaci a v kvalitě poskytování služeb.

popis

Můžeme narazit na autopůjčovnu, která bude drahá a navíc po nás bude chtít uhradit palivo, či si budeme muset shánět pojištění proti případné škodě. Také se může stát, že dostaneme auto nevalného technického stavu. Pokud pronájem vozů nepodceníme, zajisté se nám dříve či později podaří nalézt takovou půjčovnu, která bude pro nás nejen finančně přijatelná, ale poskytne nám i služby k naší plné spokojenosti.

Převzetí zapůjčovaného vozu

Poté, co si vyberete, nezapomeňte vůz, případně přívěs za auto, ještě před vyzvednutím důkladně prohlédnout a nahlásit případná poškození. Pokud se tak stane, trvejte na jejich písemném zaznamenání, aby vám posléze při vrácení nebyly naúčtovány škody, které na autě či přívěsu vznikly ještě před tím, než jste autopůjčovnu navštívili a využili jejich služeb.

Zobrazení: 93750 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Srovnání cen autopůjčoven
Autopůjčovny ceník
Archiv článků
Pronájem aut autopůjčovna
Garážová vrata Hörmann
Garážová vrata Hörmann
Jejich pověstnou kvalitu oceníte jak doma, tak při každodenním otevírání či zavírání garáže nebo v náročném provozu.