Dlouhodobý pronájem v autopůjčovně

Dlouhodobý pronájem v autopůjčovně

31. 10. 2012, 14:44

Patříte-li mezi ty, kteří na delší čas potřebují užívat automobil, ale nechtějí vozidlo vlastnit, nabízí se jedinečná možnost - autopůjčovna. Vozidlo lze najmout formou dlouhodobého pronájmu, který poskytují mnohé půjčovny automobilů, a to při výhodných provozních i platebních podmínkách pro klienty.

Výhody pronájmu převažují

V rozhodnutí pronajmout vozidlo najdete bezesporu spoustu výhod. Nemusíte mít potřebnou hotovost a ani se nemusíte zavázat k půjčce nebo leasingu, kde zbytečně „naskakují“ úroky. Nemáte také vůči automobilu povinnosti vlastníka. To znamená, že platby silniční daně, povinného ručení a dalších pojištění jsou starostí pronajímatele a nikoli vaší. O vše se prostě postará autopůjčovna.

Když se stane nehoda

K provozu automobilu bohužel patří i eventuální nehoda. Tady výhody pronájmu jistě oceníte. Autopůjčovna za vás zajistí veškeré povinnosti, které jsou spojené s likvidací pojistné události a samozřejmostí je i zapůjčení náhradního vozidla za podmínek, které byly sjednány v původní smlouvě. To ovšem jen tehdy, pokud nebudete požadovat náhradní vůz jiné kategorie.

Podnikatelé a jejich účetnictví

Zapůjčení vozidla pro podnikání s sebou přináší i další výhody. Například to, že splátky jsou položkami, které uvádíte přímo do nákladů firmy. Stejně tak lze nakládat i s DPH, a odečítat ji můžete i u osobních vozidel. Nebudete ani limitovány částkou daňově uznatelného základu, která platí pro nákup auta.

Při změně situace existuje řešení

Osobní i firemní poměry se mohou v době pronájmu změnit. I tady kvalitní autopůjčovna vyjde klientům vstříc. Nebudete-li již vůz potřebovat, můžete jej bez problémů vrátit a nehrozí vám ani smluvní pokuta ani penále za nedodržení dohodnuté doby. A pokud „nedosáhnete“ na splátky, nabídnou vám vůz jiné kategorie s nižšími finančními náklady, případně dohodnou jinou formu placení, která vám bude vyhovovat.

Zobrazení: 92159 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Srovnání cen autopůjčoven
Autopůjčovny ceník
Archiv článků
Pronájem aut autopůjčovna
Garážová vrata Hörmann
Garážová vrata Hörmann
Jejich pověstnou kvalitu oceníte jak doma, tak při každodenním otevírání či zavírání garáže nebo v náročném provozu.
Partnerské weby