Autopůjčovna je řešením pro ty, kteří se nechtějí starat

Autopůjčovna je řešením pro ty, kteří se nechtějí starat

5. 1. 2012, 12:05

Co rozhoduje u zákazníka, aby dal přednost autopůjčovně a ne vlastnímu autu. Buďto finančně výhodná nabídka, která převáží nad pořízením vlastního vozu, nebo nechuť starat se o všechno, co je s vlastnictvím auta spojené.

Půjčovna aut by měla nabídnout jasná pravidla

Při půjčení věci se často obáváme, že podmínky, které při podepsání smlouvy stvrzujeme podpisem, mohou být v případě problémů vykládány všelijak, především v zákazníkův neprospěch. Určitě dáme proto přednost v případě autopůjčovny takovému provozovateli, který nabízí jasné podmínky bez možnosti různého výkladu. Kde ANO znamená ano a NE skutečně ne.

V jednoduchosti je přitažlivost

Jak půjčující, tak zákazník mají někdy dojem, že čím je smlouva složitější a delší, čím jsou podmínky zápůjčky podrobněji, složitěji formulovány, tím jsou dokonalejší. Čím víc stránek a obsáhlejší formulace, tím bezpečnější podmínky. Ale půjčovna aut je především místem, kam se klient nejednou obrací ve chvíli, kdy potřebuje vůz okamžitě, řeší třeba nouzovou variantu a nemá čas ani náladu na složité přemýšlení. O poradě s právníkem už ani nemluvě. Proto přivítá jasné a přehledné formulace, za jakých si vůz z půjčovny přebírá.

Smlouva: raději méně, ale srozumitelně

Nepočítáme kilometry, které najedete, auto dostanete s plnou nádrží, s plnou nádrží nám ho také vracíte, součástí vybavení je dálniční známka, povinná výbava i navigace, auto je plně pojištěné a nemáte proto žádnou spoluúčast. Do zahraničí cestujte jen s předchozím oznámením autopůjčovně. Neplatíte zálohu při vypůjčení, pokud překročíte výpůjční dobu o 60 minut, platíte dalších 24 hodin. Tečka. Takový provozovatel dává jasně najevo, že sice není charita, ale také nechce, abyste si jeho vůz přebírali s katastrofickými obavami, jestliže vás potká cestou malér. Bere v úvahu, že při cestě zpět do půjčovny může být na trase dopravní komplikace a tak dává zákazníkovi dostatečnou časovou rezervu pro vrácení vozu.

Diskrétnost pro ty, kteří si to přejí

Jsou situace, kdy oceníte, že autopůčovna nijak výrazně neinzeruje, že se jedná právě o vypůjčený vůz. Někomu může být v konkrétní situaci, že sice vůz není polepen reklamními nálepkami s kontakty na půjčovnu aut, ale vše nakonec zkazí nápis autopůjčovna Praha, nebo autopůjčovna Brno na rámečku na SPZ. Proto určitě uvítá, že vůz, který mu půjčovna aut poskytla, zachovává naprosto neutrální vzhled a je po této stránce neidentifikova­telný.
Zobrazení: 92730 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Srovnání cen autopůjčoven
Autopůjčovny ceník
Archiv článků
Pronájem aut autopůjčovna
Garážová vrata Hörmann
Garážová vrata Hörmann
Jejich pověstnou kvalitu oceníte jak doma, tak při každodenním otevírání či zavírání garáže nebo v náročném provozu.