Autodoprava: přeprava osob i zásilek

Autodoprava: přeprava osob i zásilek

3. 10. 2011, 16:24

Autodoprava je velmi široký pojem. Patří sem nákladní přeprava, stěhovací služba, vnitrostátní i mezinárodní doprava, kamionová doprava, spedice, logistické služby či doprava zásilek typu nadměrný náklad.

Doprava osob i přeprava zásilek

Autodopravci většinou disponují širokou škálou vozidel, aby mohli uspokojit všechny požadavky zákazníků. Mnohé firmy byly původně založeny jako stěhovací firmy, ale postupně činnost rozšířily i o přepravu nákladů doma i v zahraničí. Dalším doplňkem služeb pro zákazníky je vyklizení bytů a podniků včetně zabalení a rozbalení věcí a likvidace pozůstalosti.

Stěhovací služba

Stěhovací služba je jednou z nejméně oblíbených činností a většina z nás ji ráda svěří profesionální firmě. Ať už se jedná o stěhování domácnosti nebo firmy. A což teprve když je třeba přestěhovat i těžká břemena, jako je piáno nebo trezor. Profesionálové zajišťující stěhovací služby jsou na to vybaveni a nedělá jim problém stěhovat těžká břemena třeba z vyšších pater. 

Autodoprava zajistí i stěhování domácnosti nebo firmy do zahraničí a ušetří nám spoustu s tím spojených starostí. Zajistí nám demontáž i následnou montáž i balicí služby. V nabídce služeb má většina autodopravců i kontejnerovou přepravu. Pokud je to třeba, zajistí nám i uskladnění přepravovaných věcí.

Pronájem vozů

Přeprava zásilek i běžné zásobování

Firmy zajišťující autodopravu nabízejí i kurýrní přepravu zásilek, a to ve velice krátké době, většinou ve stejný den jako je doba nakládky. Odpadnou nám tak mnohé starosti. Autodoprava kromě přepravy nákladními a dodávkovými vozy nabízí i rozvoz zeleniny, ovoce a dalšího zboží např. do restaurací.

Výjimkou není ani autodoprava, která nabízí přepravu malých nákladů nebo pronájem malých dodávek, například pick-upu i s řidičem. V neposlední řadě pak autodoprava nabízí odvoz sutě, dovoz písku či štěrku a nakládání a vykládání pomocí hydraulické ruky. Zanedbatelnou službou není ani přeprava nebezpečných nákladů. Pojištění nákladu je dnes už samozřejmostí. Jen si musíme vybrat tu správnou a seriózní firmu.

Zobrazení: 93803 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Srovnání cen autopůjčoven
Autopůjčovny ceník
Archiv článků
Pronájem aut autopůjčovna
Garážová vrata Hörmann
Garážová vrata Hörmann
Jejich pověstnou kvalitu oceníte jak doma, tak při každodenním otevírání či zavírání garáže nebo v náročném provozu.